Ložiska Tobex Praha - Obchodní a platební podmínky

Způsob platby si volí zákazník sám, tzn. objednané zboží zaplatíte až po jeho dodání (převzetí), a to bankovním převodem (na poštovní poukázce je číslo účtu i variabilní symbol platby). Sponzoři České pošty mohou zaplatít dodané zboží na poště poštovní poukázkou.

Podání objednávky je uzavření smlouvy. Pokud je objednané zboží vyprodáno (cena v eshopu je 0,- Kč), k potvrzení objednávky ani uzavření smlouvy nedojde. 

Ložiska a gufera v eshopu máme zpravidla skladem a proto standardní lhůta odeslání zboží je do 24 hodin po přijetí objednávky v pracovní den.

Zákazník může vrátit zboží dodavateli zpět do 14 dnů od převzetí zboží. Zboží musí zákazník vrátit dodavateli v bezvadném stavu, tzn. zboží nesmí mít znaky poškození, použití, montáže, opotřebení ap. Po vrácení bezvadného (nepoškozeného a nepoužitého) zboží zašle dodavatel zákazníkovi peníze zpět, a to do 14 dnů od převzetí zboží.

Ložiska a gufera jsou spotřební zboží, na které se nevztahuje dvouletá záruka. V případě reklamace zboží, pokud je reklamace zákazníka oprávněna, zákazník si může vybrat, zda odstoupí od smlouvy (§ 2001 až 2008 obč. zákoníku), zda bude chtít vyměnit reklamované zboží za nové a bezvadné zboží anebo bude požadovat slevu z ceny zboží. Oprava námi dodávaného zboží (vadného ložiska anebo gufera) není možná. U dražšího zboží (ložiska) se ložisko zasílá zpravidla do zkušebny výrobce anebo do zkušebny výzkumného ústavu (VUVL, VURAL aj.) k otestování vzniku závady. Pokud zákazník s reklamací neuspěje, hradí náklady testování. Je-li reklamace zákazníka oprávněna, hradí náklady testování dodavatel.

Ložiska a gufera zasíláme zpravidla poštou, poštovné a balné u miniaturních ložisek do RC modelů je ca. 60,- Kč.

Prodej ložisek a gufer velkoodběratelům se řídí individuálně, tzn. smluvní ceny a platba fakturou. Prodej ložisek, gufer atd., do 1.000,- Kč (až na výjimky) nefakturujeme , je to neefektivníV tomto případě vydáme odběrateli zjednodušený daňový doklad (§ 30 odst. 1 zákona o DPH). Za nezaplacení faktury ve lhůtě splatnosti účtujeme úrok z prodlení ve výši 0,05 % z dlužné částky (§ 1970 o.z. - zák. č. 89/2012 Sb.).

Ložiska a gufera lze zakoupit i osobně na naši prodejně na Praze 3 - Žižkov, Husinecká 715/22, a to v pondělí až pátek, v době od 8.00 do 17.30 hod. (bez přestávky na oběd). Platba kartou není možná.eBRÁNA webarchitect